Rýchly kontakt
+421-56-668 05 01
deutschmann@deutschmann.sk

IMG166

Oslava 10. výročia založenia firmy

5.10.2009


Párty sa začala veľkolepo. Pri vstupe sme sa preukázali pozvánkou a zapísali do firemnej kroniky. Oslepení svetlami z kamier a fotoaparátov sme mali pocit, že sme vstúpili do úplne iného sveta, lepšie povedané podsvetia... Na stenách totiž viseli fotografie kolegov so zbraňami, cigarami, pri pokrových stoloch, aj za mrežami.. A v hlavách nám hútalo: “Hmmm, je to super  urobené, ale čo to asi môže znamenať???” Vysvetlenie prišlo neskôr..

Po zoznámení sa s novým prostredím nám šéfka povedala pár slov na úvod a nasledovalo chutné predjedlo.  Po ňom sme si vypočuli príhovor šéfky:

 „Len v takej absolútnej skratke zhodnotím tých 10 rokov. Začínali sme s manželom v obývačke v podmienkach, ktoré sa s dnešnými vôbec nijako nedajú porovnať. Začínali sme len s veľkým elánom niečo v živote dokázať. Posunúť sa niekam ďalej. Chceli sme robiť niečo, čo nás bude baviť a bude našim cieľom, poslaním do budúcnosti. Začali sme tak všelijako na kolene. Ja som vtedy ešte robila učiteľku. 

Otvorili sme firmu s tým, že budeme robiť obchod, pomáhať klientom, robiť biznis, voziť tovar, potraviny, vodu, stavebný materiál a všetko, čo človek potrebuje k svojmu životu. Akurát je tu pár komodít, ktoré dodnes nevozíme, ako sú cigerety, drogy, lieky a alkohol. Samozrejme zbrane, aj keď tieto fotky tomu veľmi nenasvedčujú. Predsa len do dnešného dňa sa nám podarilo pomôcť poriešiť prepravy tisíckam klientov, ktorí sú s nami spokojní a myslím si, že s nami budú spokojní aj do budúcna, pretože máme skvelý tím našich ľudí vo firme, na ktorých som pyšná. Sem-tam ma nenávidia, sem-tam by ma rozstrieľali, ak by takého zbrane vlastnili (preto len na obrázku), ale patrí im naozaj moja veľká vďaka. Všetkým týmto ľuďom. Všetkým ľudom, ktorí s nami spolupracujú, ktorí nám pomáhajú byť dobrí, ešte lepší, ešte šikovnejší a ešte spokojnejší ako kedykoľvek predtým. 

V neposlednom rade patrí moja vďaka Jožovi, môjmu manželovi, ktorý mi pomáha zvládať všetky situácie. On je takým mäkkým mantinelom v momente, keď je zo mňa taký balón, ktorý keď z neho uvoľníte šnúrku odstrelí z toho balóna a lieta si po miestnosti. Tak vlastne Jožo je ten, kto mi robí ten mäkký okraj. Pomáha mi byť takou, aká som, pomáha mi napĺňať moje ciele. Čo sa týka firmy, beriem to tak, že za tých desať rokov sme prešli hodne veľkú cestu. Začínali sme rôzne, bez akýchkoľvek počítačov, mali sme databázy v zošitoch, na papieroch a kde ako, no dnes je systém firmy naplnený, urobený, nastavený, organizácia zvládnutá, takže hádam... hádam, že podľa týchto vecí by som mohla dnes riadiť, hádam aj ... MAFIU !!! …“

….A v tom momente dobehli do miestnosti dvaja poplašení ľudia a za nimi ďalší dvaja. Všetkým spadli sánky na kolená a ostali sme v nemom úžase. Boli to herci z nášho obľúbeného seriálu MAFSTORY... Ali, Banán, Krtek a doktor Bella alias Paulína.

 

Za 80 minút nám predviedli hádam všetko to najzábavnejšie, čo kedy vymysleli a nacvičili. Bolo to fantastické. Ešte dlho po tom sme spomínali na tie chvíle, kedy sme ich mohli vidieť na vlastné oči, odfotografovať, vziať si od nich podpisy. Fotografie s „našimi hviezdami“ dodnes zdobia naše pracovné stoly, nástenky, kroniku a som predvedčená, že ešte dlho budú.

Po tomto veľkom prekvapení nasledovalo ďalšie. Vybehli sme vonku a tam na nás čakal bombastický ohňostroj. Dovolím si tvrdiť, že takýto som nevidela ani na Silvestra. 

Návrat dovnútra najviac ocenilí tí, čo nepohrdnú sladkosťami. Do tanečnej miestnosti sa za spevu kapely “Happy birthday” priviezla na vozíku obrovská torta, ktorú nakrojil ako poriadny chlap Jožo. Ešte stále si viem vybaviť tú výbornú chuť, keď sa pozerám na fotografiu torty :-). 

Zábava s dobrou náladou pokračovala až do skorých ranných hodín. Nikto z nás ani netušil, aké veľké prekvapenia na nás v ten večer čakajú. Šéfka to urobila veľmi profesionálne, takže by mohla riadiť nielen sicílsku mafiu, ale aj  firmu DeutschMann Surprise Party s.r.o. :-)
Aby sme nehodnotili párty len my, opýtali sme sa aj našich kolegov na ich dojmy:

„Pre mňa bolo veľké prekvapenie, keď prišli z MAFSTORY. Skvele som sa bavila s mojimi kolegami, už sa teším na ďalšiu takúto akciu.“ Gabika
 
„Bolo to skvelé. Aktéri kultúrneho programu prekvapili, ohúrili a zabavili. Ohňostroj bol tiež fantastický. Zabezpečenie celého večera bolo na vysokej úrovni. Vynikajúco som sa tam cítila.“  Zuzka

„Príjemná zábava na úrovni s mnohými prekvapeniami, na ktorej absolútne nič nechýbalo. Som rada, že som sa mohla zúčastniť aj ja s manželom.“ Janka

„Bolo to wáu, wáu, wáu,... Nečakal som to všetko, čo som tam videl. Ľudia, jedlo, zábava... Ešte som takú super organizáciu večierka nevidel a ani také pekné pečené  prasiatko.“ Rasťo

Ivana Sokoliová, časopis Deutschfunn 1/2010Nájdete nás na Facebooku

Zatvoriť

Vyhľadajte si obchodníka vo vašom okolí

Zvoľte jazyk, v ktorom chcete komunikovať: